Kraków nie przyciąga inwestycji logistycznych. To wynik bliskości Górnego Śląska oraz cen gruntów. W ubiegłym roku nie zrealizowano ani jednej inwestycji logistycznej, jednak są pomysły na nowe projekty. 

Małopolski rynek powierzchni magazynowych i logistycznych ma charakter silnie lokalny. Ze względu na ograniczoną dostępność działek, wysokie
ceny gruntów, a także bliskie położenie prężnie rozwijającego się regionu Górnego Śląska, rozwój rynku magazynowego w okolicach Krakowa jest w znacznym stopniu ograniczony.

Najbardziej aktywnymi deweloperami w regionie są : Biuro Inwestycji Kapitałowych, Goodman i Panattoni. Znaczenie terenów w okolicach Krakowa na rynku magazynowym w Polsce niewątpliwie wzrośnie po zakończeniu budowy autostrady A4, łączącej Rzeszów ze wschodnią granicę kraju z zachodnią.

Całkowita podaż nowoczesnej powierzchni magazynowej w regionie to ponad 172.000 mkw. Do największych obiektów w okolicach Krakowa należą
Kraków Airport Logistics Centre (44.000 mkw.), Centrum Logistyczne Olkusz (41.000 mkw.) oraz MK Logistic Park
(32.000 mkw.).

Chociaż w 2012 w okolicach Krakowa nie realizowano żadnych obiektów magazynowych, to kilka projektów znajduje się obecnie w fazie planowania. Do najważniejszych z nich należą BIK Krakow III (20.000 mkw.) oraz PBP Łęgprzem (8.000 mkw.).