Z początkiem lipca w Rudzie Śląskie zostało uruchomione kolejne Centrum Dystrybucyjne sieci sklepów Biedronka. Nowa placówka, przy ul. Szyb Walenty 10, zapewni sprawne zaopatrzenie ponad 200 sklepów w regionie. 

Centrum logistyczne wraz z biurem regionu zajmuje powierzchnię 27 000 mkw. i posiada 62 bramy przygotowane do przyjęć i wysyłki produktów. Obiekt w Rudzie Śląskiej będzie mógł obsługiwać 204 placówki handlowe w promieniu 80 km. Sprawne zaopatrzenie sklepów zapewni flota 60 ekologicznych ciężarówek.

Placówka w Rudzie Śląskiej stanowić będzie istotne wsparcie miejscowego rynku pracy. W placówce zatrudnienie znajdzie 250 pracowników.

Otwarcie Centrum związane jest z dynamicznym rozwojem sklepów sieci Biedronka w Polsce, która liczy obecnie ponad 1900 placówek w blisko 800 lokalizacjach. W ubiegłym roku nowy sklep Biedronka otwierany był co 36 godzin.

- Wysokiej jakości produkty wymagają perfekcyjnie zorganizowanej dystrybucji i transportu. Dbając o satysfakcję naszych klientów z komfortowych zakupów, rozwijamy naszą infrastrukturę. Dynamiczny wzrost naszej sieci - w 2015 roku w Polsce ma funkcjonować 3000 sklepów Biedronka - stawia przed nami duże wyzwania logistyczne. Nowe Centrum Dystrybucyjne w Rudzie Śląskiej to kolejna inwestycja podnosząca jakość Biedronki - mówi Eduardo Brito, dyrektor operacyjny Jeronimo Martins Polska.

Nowa placówka to już drugie Centrum Dystrybucyjne sieci Biedronka w Rudzie Śląskiej. Dotychczasowe, uruchomione w czerwcu 1997 roku, będzie funkcjonowało nadal, obsługując w pełnym zakresie blisko 180 sklepów z sąsiadujących regionów.

W ramach sieci logistycznej Biedronki funkcjonuje 10 Centrów Dystrybucji w 9 Regionach. Obsługują ponad 500 dostawców, którzy dostarczają swoje towary do Centrów położonych w różnych regionach kraju. W specjalnych magazynach towar jest gotowy do dostarczenia do sklepów znajdujących się w obszarze działania danego Centrum. Kierownicy sklepów wysyłają zapotrzebowanie na konkretne produkty drogą elektroniczną, połączoną w sieć za pomocą specjalnego oprogramowania. Dane docierają do Centrum Przetwarzania Danych w Kostrzynie, skąd są one rozsyłane do poszczególnych Centrów Dystrybucyjnych.