W Białymstoku powstanie nowy obiekt handlowy - Galeria Jurkowiecka.Generalnym wykonawcą galerii jest Przedsiębiorstwo Budowlane Konstanty Strus. Obiekt zostanie oddany do użytku w czwartym kwartale 2015 roku.

– Galeria Jurowiecka to, po Galerii Siedlce, drugi obiekt Przedsiębiorstwa Budowlanego Konstanty Strus powierzony nam do zarządzania. Ze względu na swoje położenie oraz bogatą ofertę handlowo – rozrywkową projekt jest jedną z najbardziej oczekiwanych inwestycji w regionie. Dostrzegły to znane krajowe i zagraniczne marki. Oprócz standardowej oferty w galerii zostanie otwarte wielosalowe kino Helios, sala zabaw dla dzieci oraz klub fitness Calypso – mówi Agnieszka Muż z Colliers International, odpowiedzialna za zarządzanie Galerią Jurowiecką.

Galeria Jurowiecka powstaje u zbiegu głównych ulic - al. Piłsudskiego, ul. Sienkiewicza i ul. Jurowieckiej. Miejsce to jest głównym punktem przesiadkowym komunikacji miejskiej oraz podmiejskiej. W sąsiedztwie galerii zlokalizowana jest atrakcyjna trasa spacerowo-rekreacyjna oraz znajdujący się w fazie realizacji projekt Hotel Ibis Styles. Galeria Jurowiecka oferuje łącznie ponad 25 000 mkw. powierzchni handlowej oraz 460 miejsc parkingowych w garażu podziemnym. Przedsiębiorstwo Budowlane Konstanty Strus jest firmą rodzinną. Rozpoczęło swoją działalność w Siedlcach w 1991 r. Specjalizuje się w budownictwie mieszkaniowym i powierzchniach komercyjnych. Firma Strus znana jest z inwestycji w Siedlcach, a także w Warszawie, Białymstoku, Zgierzu oraz Gdyni.