Accolade - międzynarodowy inwestor na rynku nieruchomości komercyjnych – rozbuduje Park Przemysłowy w Szczecinie na terenach dawnej fabryki produkującej silniki samolotowe.

Dostępna dla najemców powierzchnia ma wzrosnąć ze 147 tys. mkw. obecnie do 220 tys. mkw. Wartość dwóch kolejnych etapów inwestycji szacowana jest na 38 mln euro. Zakończenie budowy III etapu liczącego 40 tys. mkw. planowane jest na lipiec 2019.

Accolade dysponuje w Polsce dziewięcioma kompleksami przemysłowymi o powierzchni 588 tys. mkw. i wartości 360 mln euro. Firma wywodząca się z Czech w Szczecinie pojawiła się w 2016 r., kiedy to zainwestowała 23 mln euro w tereny położone po wschodniej stronie Szczecina, w odległości 20 minut jazdy z Lotniska Szczecin Goleniów.

– Port Szczecin-Świnoujście jest głównym portem tranzytowym dla Republiki Czeskiej i Słowacji, co ułatwiło nam decyzję o zainwestowaniu w tej lokalizacji. Szczecin jest też doskonale położony, co jest niezwykle istotne dla naszych najemców. Ze Szczecina mamy doskonałe połączenie z Niemcami, ale również ze Skandynawią. Od samego początku naszym najemcą jest min. firma Pierce, największy szwedzki sprzedawca internetowy akcesoriów motocyklowych, czy Svendsen Sport, główny dostawca sprzętu wędkarskiego z Dani. Drugi etap w Parku Szczecin został wynajęty jeszcze przed zakończeniem budowy, co uzasadnia decyzję dotyczącą dalszej rozbudowy kompleksu. – mówi Michał Białas, Country Head z Accolade Poland.

Do pozostałych najemców parku należą również: DHL, globalny lider w branży logistycznej, AutoDoc, internetowy sprzedawca części zamiennych do samochodów, czy Change Lingerie, wiodąca skandynawska marka bielizny.

– Finansujemy nie tylko rozwój nowych miejsc, ale także przebudowę terenów poprzemysłowych, którym nadaje nowy kształt i udostępnia do użytku dla sektora przemysłowego. Park Szczecin jest właśnie przykładem takiego podejścia do inwestycji. – dodaje Michał Białas.

Rozbudowywany Park w Szczecinie, który położony jest na obszarze prawie 50 ha liczy obecnie 147 tys. mkw. Pierwsze trzy części o łącznej powierzchni ponad 147 tys. mkw. zostały już wynajęte, z czego 40 tys. mkw. zostanie ukończone jeszcze w lipcu 2019 r. W przyszłości Park ma zostać dodatkowo powiększony o kolejne 73 tys. mkw. Łączną wartość inwestycji zrealizowanej w Szczecinie można szacować na ponad 118 mln euro.