Firma deweloperska związana z PKP BP zamierza wybudować biurowiec przy ul. Sienkiewicza. Deweloper wystąpił właśnie o warunki zabudowy.

Na działce przy ul. Sienkiewicza powstanie 35 tys. mkw. powierzchni biurowej. Budynek zastąpi dotychczasową siedzibę oddziału Banku PKO BP. Na działce powstanie również powierzchnia handlowo-usługowa, która będzie przedłużeniem Pasażu Wiecha. Dodatkowo deweloper wybuduje parking, który odda we władanie miasta oraz stworzy skwer, na którym mają odbywać się koncerty plenerowe.

Ten układ będzie dla dewelopera korzystny ekonomicznie, pod warunkiem, że miasto zgodzi się na planowaną wysokość budynku, czyli 41 m w pierwszej linii zabudowy i 76 m w drugiej. "Puls Biznesu" cytuje Piotra Bujnowskiego z pracowni architektonicznej Fiszer Atelier 41, która przygotowała projekt: "Część budynku w pierwszej linii zabudowy od strony ulicy Marszałkowskiej, mierząca około 41 metrów, wpisuje się w linię pierzei wyznaczoną przez powstający Nowy Sezam. Znajdujący się bliżej placu Młynarskiego, w drugiej linii zabudowy, główny korpus biurowca składa się z dwóch wież  liczących około 76 m".
 

Więcej w dzisiejszym wydaniu "Pulsu Biznesu".