Port Praski ma ambitne plany zagospodarowania tereny na prawym brzegu Wisły w Warszawie. Na razie wygrał nagrodę Budowa Roku 2013 za budynek mieszkaniowo-biurowy.

Nagroda przyznawana jest przez Ministerstwo Rozwoju i Infrastruktury i jej przyznanie za debiutancki budynek na terenie Portu Praskiego wzbudziło zainteresowanie. Budynek jest stylizowany na przedwojenną fabrykę i mieści się w nim 30 apartamentów. Część biurowa została zajęta przez dewelopera i biuro architektoniczne. Jednak to nie koniec prac na terenie Portu Praskiego. Do zagospodarowania zostało jeszcze niemal 38 ha.

"PB" cytuje Adama Pykiela, prezesa Portu Praskiego: "Plan zagospodarowania przestrzennego dla terenu Portu Praskiego nadal jest w opracowaniu. Liczę, że powinien zostać poddany pod głosowanie radnych do końca roku, ale występujemy o warunki zabudowy i pozwolenia na budowę kolejnych obiektów". Deweloper zamierza wybudować 190 tys. mkw. powierzchni biurowej, 20 tys. mkw. powierzchni konferencyjno-wystawowej oraz 90 tys. mkw. apartamentów.

Więcej we wtorkowym wydaniu "Pulsu Biznesu".