W województwie wielkopolskim można już zgłaszać wnioski o dofinansowanie udziału w 16. edycji międzynarodowych targów nieruchomości i inwestycji Expo Real 2013.  

Targi inwestycyjne Expo Real 2013 odbędą się 7–9 października w Monachium. Udział w targach organizowany jest w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007–2013, Priorytet I Konkurencyjność przedsiębiorstw, Działanie 1.5 Promocja regionalnej gospodarki, projekt kluczowy „Kompleksowa promocja gospodarki i inwestycji w Wielkopolsce”.

Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego pełni funkcję organizatora udziału samorządów, stowarzyszeń samorządowych oraz spółek samorządowych w targach. Uczestnictwo w tym wydarzeniu ma przede wszystkim stworzyć szanse na nawiązanie bezpośredniego kontaktu z inwestorami. Równie ważne jest to, że spotkanie umożliwi zwiększenie zdolności promocyjnych wielkopolskich przedsiębiorców.

Zainteresowani udziałem w targach Expo Real 2013 muszą wypełnić formularze zgłoszeniowe, dostępne na stronie internetowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego. Wnioski można przesyłać do 16 maja.