Prezentacja atutów gospodarczych Polski i Grecji, możliwości współpracy w sektorze odpadami oraz prywatyzacja przedsiębiorstw to główne tematy Polsko-Greckiego Forum Gospodarczego, które odbędzie 8 lipca w siedzibie Krajowej Izby Gospodarczej w Warszawie. W spotkaniu współorganizowanym przez MG wezmą udział prezydenci Polski i Grecji. 

Ministerstwo Gospodarki, Ambasada Grecji w Warszawie oraz Krajowa Izba Gospodarcza zapraszają do udziału w Polsko-Greckim Forum Gospodarczym, które towarzyszyć będzie wizycie prezydenta Republiki Greckiej w Polsce Karolosa Papouliasa. Spotkanie skierowane jest szczególnie do przedsiębiorców zainteresowanych rynkiem greckim i nawiązaniem kontaktów z firmami z tego kraju, a także instytucji i organizacji otoczenia biznesu.

Celem Forum jest wymiana poglądów i doświadczeń dotyczących dwustronnej współpracy gospodarczej pomiędzy Polską a Grecją. PAIiIZ oraz Agencja Invest in Greece zaprezentują możliwości inwestycyjne obu krajów. Dyskusja w trakcie Forum koncentrować się będzie na współpracy w sektorze zarządzania odpadami oraz możliwościach prywatyzacyjnych w Polsce i w Grecji. Wydarzenie to będzie również doskonałą okazją do nawiązania bezpośrednich kontaktów pomiędzy przedsiębiorcami z obu państw.

Forum odbędzie się 8 lipca. Zgłoszenia przyjmowane są do 3 lipca. Formularz rejestracyjny znajduje się na stronie MG. Udział w Forum jest bezpłatny.