Targi MIPIM są niezwykle ważne, jeśli chodzi o nawiązywanie kontaktów z potencjalnymi inwestorami - mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania. - Dzięki udziałowi miasta w międzynarodowych targach nabywcę znalazła m.in. nieruchomość dawnego szpitala przy ul. Szkolnej. W tym roku MIPIM odwiedzą uczestnicy z ponad 100 krajów, odbędzie się ponad 100 konferencji, w których wystąpi ponad 360 mówców. Potencjał targów jest ogromny i należy go wykorzystać.

Najciekawszą propozycją Poznania jest teren Wolnych Torów, dla którego powstała niedawno nowa koncepcja urbanistyczna, przygotowana przez Miejską Pracownię Urbanistyczną. Na terenach pokolejowych ma powstać zupełnie nowa dzielnica, stanowiąca zielony łącznik pomiędzy Wildą a Łazarzem. Nowa koncepcja urbanistyczna zakłada przewagę funkcji usługowej w północnej części Wolnych Torów, zaś w południowej - funkcji mieszkaniowej. Bliskość centrum, dworca Poznań Główny, Międzynarodowych Targów Poznańskich stanowią dodatkowe atuty tego terenu.

Oprócz Wolnych Torów, w promowanej ofercie miasta znajdują się działki pod zabudowę usługową, hotelową, mieszkaniową wielorodzinną, mieszkaniową jednorodzinną, mieszkaniowo-usługową, rekreacyjną i przemysłowo-logistyczną. Łącznie to aż 42 oferty inwestycyjne. Na stoisku Poznania przygotowanym we współpracy z Wielkopolskim Centrum Wspierania Inwestycji promowane będą również oferty Metropolii Poznań.

- Jako miasto chcemy przyciągać inwestorów z różnych branż - mówi Katja Lożina, dyrektor Biura Obsługi Inwestorów, które zorganizowało udział miasta w targach. - W ostatnim czasie widoczne jest ożywienie branży biurowej i hotelowej w Poznaniu. W tej chwili w trakcie realizacji mamy ponad 100 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej. Na rynku wciąż jest jeszcze dużo przestrzeni na kolejne projekty. MIPIM to miejsce, gdzie spotykają się inwestorzy i deweloperzy z całego świata. Naszym zadaniem jest przekonać ich, że Poznań ma najlepsze warunki do prowadzenia biznesu. Prezentujemy ofertę nieruchomości, ale także rozmawiamy o tym, co wyróżnia nas na mapie Europy, czyli o stabilnej sytuacji gospodarczej miasta, wykwalifikowanej kadrze pracowników czy świetnej lokalizacji.