Kongres Samorządów GMINA 2012, który odbędzie się w dniach 21-22 listopada 2012, to nowa inicjatywa Międzynarodowych Targów Poznańskich. Celem tego wydarzenia jest sprowokowanie dyskusji o rozwoju regionów i stworzenie platformy do wymiany doświadczeń pomiędzy przedstawicielami samorządów, administracji publicznej i biznesu.

Kongres będzie towarzyszył odbywającym się w dniach  20-23 listopada 2012 Targom Produktów i Usług dla Samorządów Lokalnych GMINA oraz Salonowi Nieruchomości i Inwestycji INVESTFIELD, o których pisaliśmy tutaj.

Podczas Kongresu Samorządów GMINA 2012, nad którym patronat honorowy objęło MRR, eksperci branży porozmawiają m.in. o gospodarce komunalnej i mieszkaniowej, recyclingu, transporcie, zarządzaniu energią i gospodarce odpadami. Nie zabraknie również dyskusji na temat finansowania inwestycji samorządowych, obligacji komunalnych i dotacji unijnych. Ponadto zaproszeni goście odpowiedzą na pytanie jak zapewnić obywatelowi dostęp do Internetu oraz wyjaśnią rolę samorządu w społecznej gospodarce rynkowej.