Nagrodę dla Głównego Urzedu Geodezji i Kartografii przyznano w kategorii „Spatial Data Infrastructure” za ułatwienie dostępu do oficjalnych danych przestrzennych z wykorzystaniem serwisu www.geoportal.gov.pl oraz za uwolnienie znacznej części danych przestrzennych sprzyjające ich popularyzacji w społeczeństwie i zwiększeniu poziomu wykorzystania.

Nagrodę odebrała Dyrektor Departamentu Strategii, Współpracy Zagranicznej oraz Informacji Publicznej Ewa Surma z Zastępcą Dyrektora Departamentu Marcinem Grudniem podczas odbywającego się w Amsterdamie w dniach 20-22 października 2021 r. Geospatial World Forum 2021. 

Nagrody Geospatial World Awards to międzynarodowe wyróżnienia przyznawane za najlepsze rozwiązania w branży geodezyjnej i geoprzestrzennej. Tegoroczne konferencja odbywa się pod hasłem „Geospatial infrastructure & Digital Twin. Empowering Circular Economy” i jest skoncentrowana na wspieraniu współpracy międzynarodowej w dziedzinie geoinformacji oraz rozwijaniu rozwiązań cyfrowych. Agenda Geospatial World Forum obejmuje również m.in. tematykę bezpieczeństwa wewnętrznego, miast cyfrowych („digital cities”), AI i data science, infrastruktury danych przestrzennych czy technologii LIDAR.