EXPO REAL wraca na ścieżkę wzrostu

  • 13 września 2022
  • TerenyInwestycyjne.info

(fot. Expo Real)

Targi EXPO REAL, które odbędą się w Monachium w dniach 4-6 października 2022 r., cieszą się dużym zainteresowaniem. Wystawcy z całej Europy chcą wykorzystać platformę do napędzania swoich sukcesów biznesowych. 

– Chociaż faza składania wniosków jeszcze się nie skończyła, obserwujemy znaczny wzrost udziału w porównaniu z ubiegłym rokiem – zarówno na poziomie międzynarodowym, jak i ze wszystkich sektorów branży. Tak więc otworzymy ponownie siedem hal zamiast pięciu, które mieliśmy ostatnio. Silna reakcja dowodzi, jak cenne jest EXPO REAL dla branży nieruchomości, aby podążać na ścieżce sukcesu biznesowego pośród wielu wyzwań, przed którymi stoi. Na pokazie po raz kolejny pojawią się tradycyjne wspólne pawilony, m.in. z Holandii, Austrii i Francji. Reprezentowane będą również Stany Zjednoczone i po raz pierwszy region Madrytu. – mówi Stefan Rummel, dyrektor zarządzający Expo Real.

– Po niechęci wielu firm do wystawiania się w ciągu ostatnich dwóch lat w związku z pandemią, chęć do informacji i wymiany w branży nieruchomości jest duża. Możemy więc spodziewać się ponad 1900 wystawców – o ponad 50 procent więcej niż w 2021 roku, który przyciągnął 1198 wystawców. – mówi Claudia Boymanns, dyrektor targów EXPO REAL.

Jakie trwałe zmiany zobaczymy na EXPO REAL?

– Nawet w niespokojnych czasach EXPO REAL pokazało, że jest kluczową platformą dla branży. Zdajemy sobie również sprawę, że format hybrydowy był cenny w tych okolicznościach. Jednak ludzie bardziej niż kiedykolwiek chcą bezpośredniej wymiany, zwłaszcza jeśli chodzi o złożone produkty i relacje biznesowe. Gdy mówimy o cyfryzacji targów w przyszłości, chodzi przede wszystkim o optymalizację naszej podstawowej działalności, czyli analogowego doświadczenia targowego, poprzez oferowanie usług cyfrowych. To będzie kluczowe zadanie w nadchodzących latach. Podobnie będzie z zrównoważoną organizacją targów: mamy już bardzo „zieloną” infrastrukturę, ale chcemy zrobić znacznie lepiej, w tym zwiększyć recykling odpadów na wszystkich imprezach Messe München. W tym EXPO REAL po raz pierwszy uczestnicy mogą również zminimalizować swój ślad węglowy dzięki biletowi GoGreen. – dodajeStefan Rummel.

Innowacyjne rozwiązania potrzebne bardziej niż kiedykolwiek

– Jednym z głównych celów EXPO REAL było i jest wprowadzenie branży nieruchomości do innowacyjnych rozwiązań i możliwości, które mogą pomóc sprostać rosnącym wymaganiom branży”. – wyjaśnia Claudia Boymanns. W hali A3 start-upy będą skoncentrowane w Alei Tech, a także dawne start-upy, które teraz zajmują własną przestrzeń jako znane firmy technologiczne. Dodatkowo na REAL ESTATE INNOVATION FORUM będzie platforma dyskusyjna. – Wiele firm, lokalizacji i stowarzyszeń również będzie sprowadzać na targi start-upy. – dodaje Claudia Boymanns. W hali A3 ponownie odbędą się wycieczki z przewodnikiem po innowacjach – i po raz pierwszy wycieczki ESG, aby zaprezentować rozwiązania dotyczące wymagań środowiskowych, społecznych i zarządczych. Oba można rezerwować na stronie od września.

Trendy w branży: ESG, mieszkalnictwo, polityka stóp procentowych

Ogólne warunki w branży nieruchomości zostaną omówione na EXPO REAL FORUM. Główny nacisk zostanie położony na ESG, ochronę klimatu, tworzenie tanich mieszkań i obecną politykę stóp procentowych. Wśród prelegentów znajdą się: Klara Geywitz, federalna minister budownictwa, Verena Bentele, prezes Niemieckiego Stowarzyszenia Społecznego VdK, dr Jörg Krämer, główny ekonomista Commerzbanku i dr Gertrud Traud, główny ekonomista Helaba. FORUM PLANOWANIA I PARTNERSTWA zaprezentuje poszczególne klasy aktywów, a FORUM DYSKUSJI I NETWORKINGU będzie otwarte dla wystawców na tematy bezpośrednio związane z branżą nieruchomości.

Nawiązywanie kontaktów i kojarzenie

Siedem hal wystawienniczych z wieloma miejscami spotkań zapewni mnóstwo przestrzeni do dyskusji i nawiązywania kontaktów. Aplikacja EXPO REAL wesprze wszystkich zarejestrowanych uczestników targów w znalezieniu pasujących kontaktów. Obejmuje to również poszukiwanie młodszych pracowników: CareerDay – z 46 wystawcami, a tym samym większą liczbą firm niż kiedykolwiek – w trzecim dniu targów będzie idealną okazją

© Wszystkie prawa zastrzeżone Regulamin korzystania z artykułów prasowych. Zapytaj o licencję na publikację - licencja@terenyinwestycyjne.info

Podobne artykuły

ogłoszenia terenów inwestycyjnych

Dodaj ogłoszenie

Tereny inwestycyjne - prezentacje Oferentów