Wicepremier Piechociński namawiał na inwestycje przedstawicieli japońskiego biznesu

  • 29 września 2014

(fot. materiał prasowy)

23 września odbyły się rozmowy ministra Janusza Piechocińskiego z z przedstawicielami Japońskiej Federacji Biznesu Keidanren.

– Kapitał japoński jest jednym z największych w Polsce. Doceniamy i dziękujemy za wasz wkład w budowę naszej gospodarki. Zachęcamy do realizacji kolejnych projektów w Polsce – powiedział  wicepremier, minister gospodarki  Janusz Piechociński podczas spotkania.

Wicepremier Piechociński przypomniał, że Polska jest jedną z najbardziej dynamicznych gospodarek Europy.

– Naszym atutem jest dobra lokalizacja i wsparcie dla inwestorów. Mamy także doskonale wykształcone kadry – wyjaśnił.

Wśród obszarów, które mogą znacząco wpłynąć na zacieśnienie polsko-japońskich relacji biznesowych, wicepremier wskazał informatykę, chemię, ze szczególnym uwzględnieniem technologii czystego węgla i wykorzystania grafenu oraz logistykę i transport.

– Nasze firmy coraz bardziej doceniają walory rynku japońskiego i decydują się na ekspansję w tym kierunku. Dużym uznaniem cieszą się tam m.in. nasze produkty rolno-spożywcze – dodał.  

Przewodniczący Yoshio Sato z uznaniem odniósł się do relacji biznesowych między naszymi krajami. Zachęcił również do realizacji wspólnych projektów handlowych.

© Wszystkie prawa zastrzeżone Regulamin korzystania z artykułów prasowych. Zapytaj o licencję na publikację - licencja@terenyinwestycyjne.info

Podobne artykuły

ogłoszenia terenów inwestycyjnych

Dodaj ogłoszenie

Tereny inwestycyjne - prezentacje Oferentów