Warszawa: IV konferencja PRCH Retail Horizons

  • 25 czerwca 2013

(fot. materiał prasowy)

12 czerwca na Stadionie Narodowym w Warszawie odbyła się już IV konferencja PRCH Retail Horizons. W spotkaniu wzięło udział  ponad 250 osób, 105 prezesów i dyrektorów zarządzających największych firm z branży nieruchomości handlowych, czyniąc tym samym Konferencję PRCH Retail Horizons istotnym miejscem dyskusji osób decyzyjnych z branży. 

Tegoroczne spotkanie Polskiej Rady Centrów Handlowych odbyło się w cieniu debaty nad projektem nowelizacji Kodeksu Pracy wprowadzającym zakaz pracy w niedziele i święta w placówkach handlowych. Zarówno deweloperzy, inwestorzy jak i najemcy centrów wyrazili głębokie zaniepokojenie zapowiadanymi zmianami.

- Proponowane zmiany to w naszej opinii próba ograniczenia wolności konsumentów do wyboru tego,  w jaki sposób i gdzie mają spędzać czas i realne zagrożenie redukcji ok. 40 000 miejsc pracy
w centrach handlowych. Wprowadzenie zapowiadanych zmian to groźba spadku ok 10 proc. obrotów generowanych w centrach w czasach, gdy Prezesi i Zarządy Firm walczą ze skutkami spowolnienia gospodarczego. Od stycznia 2011 roku średnie roczne obroty w sieciach handlowych operujących  w centrach handlowych wykazują trend spadkowy; tylko w I kwartale 2013 roku średnie obroty
w centrach raportowanych do Indeksu Obrotów PRCH spadły o 4,3 proc. w stosunku do analogicznego okresu 2012 roku - powiedziała Anna Szmeja-Kroplewska, dyrektor generalny PRCH.

W trakcie Konferencji zaproszeni przez PRCH eksperci podkreślali wpływ spowolnienia gospodarczego  na wyniki generowane w centrach i sieciach handlowych  oraz stale rosnący trend znaczenia nowych technologii w poznawaniu oczekiwań i potrzeb klientów. Eksperci obalili mit przemyślanych  i świadomych decyzji zakupowych i udowodnili, iż jest to proces przede wszystkim emocjonalny. Firmy, które będą potrafiły zatem stworzyć produkt i komunikat odwołujący się do emocji będą miały większą szansę by osiągnąć sukces.
W trakcie konferencji PRCH Retail Horizons, Polska Rada Centrów Handlowych ogłosiła również podjęcie nowej inicjatywy. Targi ReDI, Retail Destination Initiative, odbędą się w dniach 28-29 maja 2014 roku, na Stadionie Narodowym w Warszawie. Wydarzenie ma stać się w perspektywie najbliższych lat europejskim centrum spotkań deweloperów, najemców i inwestorów regionu CEE. Będą towarzyszyć mu warsztaty merytoryczne: dla przedstawicieli miast, najemców i inwestorów.

Patronat Honorowy nad wydarzeniem objęli Prezydenci Miast: Łodzi, Gdańska, Gdyni, Poznania, Wrocławia, Rzeszowa, Szczecina, Lublina, Olsztyna oraz Francuska Izba Przemysłowo-Handlowa.

© Wszystkie prawa zastrzeżone Regulamin korzystania z artykułów prasowych. Zapytaj o licencję na publikację - licencja@terenyinwestycyjne.info

Podobne artykuły

ogłoszenia terenów inwestycyjnych

Dodaj ogłoszenie

Tereny inwestycyjne - prezentacje Oferentów