Odpowiada Dominik Kosmała, dyrektor Działu Domów Gotowych z firmy Wolf System.

W branży budowlanej, po bardzo dynamicznym okresie, nastała stagnacja związana z problemami budżetowania inwestycji. Inwestorzy ograniczają koszty, ponieważ zapotrzebowanie i możliwości finansowe klientów znacznie się zmniejszyły. Widmo kryzysu ekonomicznego, a co za tym idzie trudności z otrzymaniem kredytów, sprawiły, że konsumenci znacząco obniżają wydatki – kupują coraz mniejsze domy i mieszkania, a także biorą pod uwagę alternatywne technologie budowy. Dlatego też dużym zainteresowaniem, popularnością, cieszy się i nadal będzie technologia budownictwa energooszczędnego. Pozwala ona bowiem w znaczący sposób obniżyć koszty związane z codzienną eksploatacją budynku.
Budownictwo energooszczędne to trend, który od kilku lat zyskuje coraz to więcej zwolenników. Aspektem, który coraz częściej jest brany pod uwagę podczas wyboru technologii budowy, jest możliwość skutecznego zredukowania wydatków przeznaczonych na energię. Firmy specjalizujące się w budownictwie energooszczędnym, chcąc spełniać oczekiwania klientów, pracują nad nowymi rozwiązaniami technologicznymi, które pomogą jeszcze bardziej ograniczyć straty energii.
Świetną receptą na spowolnienie w branży budowlanej oraz trudności z finansowaniem jest zainwestowanie w energooszczędne budownictwo. Firma Wolf System na przykład, zaleca swoim klientom wykorzystanie w projektach nowoczesnych rozwiązań technologicznych, ponieważ powodują one, że straty energii są znacząco ograniczone, a co za tym idzie, zmniejszają się koszty eksploatacji.