Słupska SSE

 • 20 stycznia 2023
 • Strefy ekonomiczne

Spółka zarządzająca Strefą:

Pomorska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A.
Zarządzający Słupską Specjalną Strefą Ekonomiczną
oraz Słupskim Inkubatorem Technologicznym

ul. Obrońców Wybrzeża 2
76-200 Słupsk
tel.: +48 59 841 28 92
e-mail: office@parr.slupsk.pl
strona www: www.sse.slupsk.pl

     

 

Kontakt do osób dedykowanych obsłudze inwestora

Słupska Specjalna Strefa Ekonomiczna

Słupska Specjalna Strefa Ekonomiczna jest zarządzana od 1997 roku przez Pomorską Agencję Rozwoju Regionalnego S.A. z siedzibą w Słupsku. We wrześniu 2018 roku zostały opublikowane rozporządzenia wykonawcze do Ustawy o wspieraniu nowych inwestycji. Dzięki temu cała Polska została objęta programem pn. „Polska Strefa Inwestycji”. Przedsiębiorcy mogą ubiegać się o wsparcie na realizację inwestycji wg nowych zasad. Tym samym każdy przedsiębiorca planujący budowę/rozbudowę firmy lub reinwestycję (z sektora przemysłowego lub usługowego) może ubiegać się o uzyskanie decyzji o wsparciu. Obszar pozostający we właściwości SSSE zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Przedsiębiorczości i Technologii z dnia 29.08.2018 roku (Dz. 2018, poz. 1698) obejmuje 16 powiatów, zlokalizowanych na terenie trzech województw: pomorskiego (5 powiatów i 1 miasto na prawach powiatu), zachodniopomorskiego (8 powiatów i 1 miasto na prawach powiatu) oraz wielkopolskiego (1 powiat). Decyzja, jaką udziela przedsiębiorcom w obszarze środkowego Pomorza Pomorska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A., uprawnia do korzystania ze zwolnienia w podatku dochodowym, po spełnieniu określonych przepisami prawa warunków. Zasady inwestowania uzależnione są m.in.: od lokalizacji inwestycji (w jakim województwie, powiecie i gminie), wielkości przedsiębiorcy oraz stopy bezrobocia w danym powiecie.

Część obszaru do dnia 31.12.2026 roku objęta jest granicami Słupskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej i stanowią tzw. podstrefy. Są to grunty o łącznej powierzchni 910 ha, położone na terenach miast: Darłowo, Koszalin, Lębork, Słupsk, Szczecinek, Ustka i Wałcz oraz gmin: Biesiekierz, Czarne, Debrzno, Kalisz Pomorski, Karlino, Polanów, Słupsk i Tychowo. W tych miastach i gminach funkcjonuje łącznie 18 podstref Słupskiej SSE, które zlokalizowane są na obszarze we właściwości Zarządzającego SSSE. Inwestując na terenie w/w podstref przedsiębiorca może uzyskać najdłuższy okres ważności decyzji o wsparciu tj. 15 lat.

Dodatkowe preferencje dotyczą inwestycji planowanych w miastach tracących funkcje społeczno-gospodarcze i gminach bezpośrednio z nimi graniczącymi: Białogard, Bytów, Lebork, Słupsk, Szczecinek, Świdwin, Wałcz i Złotów.

PARR S.A. w swoich zasobach posiada nieruchomości komercyjne, tj. działki inwestycyjne na sprzedaż oraz lokale komercyjne, biurowe i mieszkaniowe na wynajem. W ramach swojej działalności świadczy również usługi pośrednictwa w obrocie nieruchomościami komercyjnymi, zlokalizowanymi na terenie, jak i poza terenem SSSE. Zapraszamy przedsiębiorców i instytucje zainteresowane zbyciem lub nabyciem nieruchomości do współpracy z nami w tym zakresie (działki przemysłowe/usługowe, hale/magazyny, biura/lokale).

Mapa z zaznaczeniem obszaru we właściwości Słupskiej SSE

Słupska Specjalna Strefa Ekonomiczna

Lista powiatów w obszarze wpływów Słupskiej SSE

woj. pomorskie: woj. zachodniopomorskie: woj. wielkopolskie:
 • powiat bytowski
 • powiat człuchowski
 • powiat kościerski
 • powiat lęborski
 • powiat Słupski
 • Miasto Słupsk
 • powiat białogardzki
 • powiat drawski
 • powiat kołobrzeski
 • powiat koszaliński
 • powiat sławieński
 • powiat szczecinecki
 • powiat świdwiński
 • powiat wałecki
 • Miasto Koszalin
 • powiat złotowski

Mapa terenów inwestycyjnych SSSENa terenie strefy w Słupsku funkcjonuje Słupski Inkubator Technologiczny. Więcej informacji na stronie: www.sit.slupsk.pl oraz http://facebook.com/sit.slupsk.

PARR S.A.świadczy specjalistyczne usługi doradcze dla przemysłu w tym: pomiar i druk 3D, inżynieria odwrotna, prototypowanie, pomiary termowizyjne, efektywność energetyczna, instalacje fotowoltaiczne on-grid, off-grid  i mieszane, zarządzanie strategiczne i optymalizacja procesów produkcyjnych.
 

Inwestorzy

Główni inwestorzy na terenie Słupskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej:

Inwestor Kraj pochodzenia Główna działalność
„KRONOSPAN POLSKA” Sp. z o.o. Cypr Produkcja płyt drewnopochodnych
„ALBATROS ALUMINIUM” Sp. z o.o. Polska Produkcja profili aluminiowych
„NORDGLASS II” Sp. z o.o. Polska Produkcja szyb samochodowych
„PAULA FISH” Sławomir Gojdź Sp. j. Polska Usługi magazynowania w chłodni składowej oraz usługi transportu
„OZEN PLUS” Sp. z o.o. Polska Produkcja brykietu węgla drzewnego
"Farm Frites Poland" S.A. Holandia Przetwórstwo spożywcze
"Yinlun Setrab Poland" Sp. z o. o. Szwecja/Chiny Produkcja część dla automotiv
"Korpo" Sp. z o.o. Niemcy Produkcja przekładni kątowych
"Rotho" Sp. z o.o. Niemcy Przetwórstwo tworzyw sztucznych
"Indeka Logistic City" Sp. z o.o. Polska Magazynowanie
„Perla Polska" Sp. z o.o. Polska Przetwórstwo spożywcze

Zdjęcia Słupskiej SSE oraz Słupskiego Inkubatora Technologicznego

 


Zapraszamy do śledzenia naszego kanału YouTube: www.youtube.com

 

© Wszystkie prawa zastrzeżone Regulamin korzystania z artykułów prasowych. Zapytaj o licencję na publikację - licencja@terenyinwestycyjne.info

Podobne artykuły

ogłoszenia terenów inwestycyjnych

Dodaj ogłoszenie

Tereny inwestycyjne - prezentacje Oferentów